نوشیدن یک فنجان قهوه صبح ممکن است برنامه روزانه شما باشد ، اما بهترین راه برای دریافت انرژی لازم برای کار در طول روز نیست ، بنابراین ما غذاهای مفیدی را در اختیار شما قرار می دهیم که به شما کمک می کند هر روز فعال باشید:

آب

بله ، آب غذا نیست ، اما یکی از مواد مغذی بسیار مهم است ، زیرا در موارد مختلفی از جمله هضم ، جذب ، انتقال مواد مغذی و تعادل دما مفید است و نوشیدن مقدار آب بعد از آن سالم است. به مدت طولانی بخوابید زیرا به پاکسازی و سم زدایی بدن کمک می کند بنابراین قبل از خوردن صبحانه یک یا دو فنجان آب بنوشید ، اما با جرعه جرعه های کوچک به آرامی بنوشید.

غذاهای مفید برای افزایش انرژی در صبح

لیمو

در حالی که یک لیوان آب می نوشید ، همانطور که قبلاً صحبت کردیم ، برخی از نقاط لیمو را اضافه کنید ، که به پاکسازی کبد و کمک به روند هضم کمک می کند ، زیرا منبع مهمی از ویتامین C ، کلسیم ، منیزیم و پتاسیم است.

زنجبیل

زنجبیل به تسکین درد عضلانی ، بهبود گردش خون و از بین بردن التهاب کمک می کند و همچنین می تواند به کاهش درد میگرن و تقویت سیستم ایمنی کمک کند.

بلوبری

بلوبری مقادیر زیادی فیبر ، آنتی اکسیدان و مواد مغذی گیاهی تأمین می کند و این مواد مغذی نقش مهمی در پیشگیری و نگهداری از بدن دارند ، زیرا حاوی مقادیر زیادی ویتامین C و خاصیت مبارزه با سرطان هستند و باعث بهبود سلامت قلب و همچنین شناختی و عملکردهای سالم مغز.

دانه های چیا

دانه های چیا ، که هزاران سال است مورد استفاده قرار می گیرد ، حاوی مقادیر زیادی امگا 3 و همچنین فیبر محلول است ، زیرا قند خون را متعادل می کند و یک پروتئین کامل را نشان می دهد که انرژی شما را تأمین می کند و حاوی مواد معدنی مانند آهن ، کلسیم ، منیزیم است. و روی

موز

موز یکی از بهترین منابع انرژی است زیرا حاوی فواید مختلفی است ، از جمله مقدار زیادی آنتی اکسیدان و درصد پتاسیم ، و فشار خون را کاهش می دهد.

بادام ها

بادام حاوی پروتئین ، ویتامین E ، مس ، منیزیم و فیبر است ، همچنین مقدار زیادی انرژی تأمین می کند و می تواند کلسترول خون را کاهش دهد و همچنین خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را کاهش دهد.

تخم مرغ

تخم مرغ حاوی منبع کاملی از پروتئین ، ویتامین B2 ، ویتامین B12 ، A ، D و E و همچنین کلسیم و آهن است.

غذاهای مفید برای افزایش انرژی در صبح

بلغور جو دوسر

جو دوسر حاوی مقادیر زیادی فیبر محلول و پروتئین است و همچنین می تواند کلسترول را کاهش داده و به کنترل فشار خون کمک کند.