فست فود

غذاهای سریع یا به انگلیسی “فست فود” غذاهایی هستند که در زمان کمتری نسبت به غذاهای معمولی که در خانه تهیه می شوند ، تهیه می شوند و به راحتی آماده می شوند و از نظر طعم نیز خوشمزه هستند، مانند “همبرگر”، “پیتزا” و “ساندویچ” “از انواع مختلف، به عنوان این وعده های غذایی که ما نام بردیم و سایر غذاهایی که رستوران های معروف جهان آنها را غنی از چربی، مواد نگهدارنده، قندها و کالری می دانند، که خسارت هایی را به دنبال خواهد داشت که انشاء الله بعداً به طور مفصل به آنها اشاره خواهیم کرد. در بین تمام فست فود های ایران فست فود منطقه 1 تهران بسیار محبوب می باشد.

فست فود یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا می باشد.

تاریخچه فست فود

اولین ظهور فست فود در عصر روم در بریتانیا بود ، جایی که در سال 1762 ، “جان مونتاگو” تکه های گوشت خشک شده را با نان پیچید تا در کار او تاخیر یا وقفه ایجاد نشود و این اولین شکل “ساندویچ” بود. “و انگلستان برخی از دستور العمل ها را از تمدن های کشورهای دیگر گرفت ، مانند پیتزای ایتالیایی ، که در ابتدا یک غذای سریع توسط مادران ایتالیایی برای فرزندان خود تهیه می شد.یکی از مردان ایتالیایی یک رستوران کوچک برای فروش پیتزا باز کرد ، بنابراین این غذا گسترش یافت و ایتالیا به پیتزا معروف شد و چینی ها در گذشته به غذای معروف “رشته فرنگی” معروف بودند. هر کدام از غذاهایی که امروزه می خوریم منشاء تاریخی دارند و ما به معروف ترین آنها اشاره می کنیم:

همبرگر: این کلمه از شهر “هامبورگ” آلمان سرچشمه می گیرد ، جایی که آلمانی ها قبلاً گوشت چرخ کرده دودی را با نان خرد شده و پیاز می گذاشتند.

ساندویچ: در اصل از انگلستان است ، همانطور که قبلاً اشاره کردیم.

پیتزا: ریشه ایتالیایی دارد.

الکوشری: از هند ، و این همان چیزی است که ابن بطوطه در کتاب “تحفات النظر فی غریب العمصر و عجاب الاصفر” به آن اشاره کرده است.

مهمترین اجزای فست فود

گوشت سرخ شده در روغن: مانند مرغ خرد شده ، ماهی پوشیده از لایه ای از آرد ، تخم مرغ و نان خرد شده ، زیرا مشکل در روغن استفاده شده است که حاوی انواع مختلف روغن های هیدروژنه است که دارای چربی و کالری بالایی هستند.

گوشت های فرآوری شده: مانند سوسیس ، کالباس ، مورتادلا و گوشت دودی و این نوع نیز درصد بالایی از چربی و سدیم دارند و گوشت دودی درصد بالایی دی اکسید کربن دارد.

گوشت کبابی: مانند همبرگرهای کبابی و شاورما ، این نوع غذاها در مقایسه با انواع دیگر جزو پرچرب ترین چربی های حیوانی و گیاهی هستند ، ناگفته نماند که برخی از مخلوط های مورد استفاده در این غذاها حاوی مواد شیمیایی و طعم دهنده های مصنوعی هستند.

سیب زمینی سرخ شده: معمولاً خرد شده و منجمد می شود ، اما اغلب نیمه سرخ می شود ، زیرا آشپز آن را دوباره سرخ می کند تا به مرحله بلوغ کامل برسد ، این نوع سیب زمینی حاوی سطوح بالای سدیم ، چربی و کالری است.

شکر: نوشابه ها ، آب میوه های صنعتی و برخی غذاهای شیرین حاوی مقادیر زیادی قند ، مواد نگهدارنده و مواد شیمیایی هستند.

سس ها: سس مایونز و همه چیزهایی که در داخل ساندویچ ها پخش می شوند ، همگی دارای درصد بالایی از روغن و سدیم هستند.

مضرات فست فود

مطالعات و تحقیقات متعددی در مورد انواع فست فودها انجام شده است که در رستوران های معروف و سایر غذاها فروخته می شود ، جایی که برای بسیاری از محققان – پس از اطلاع از اجزای این وعده ها – مشخص شد که آنها برای سلامتی انسان مضر هستند.آنها همچنین متوجه تأثیرات منفی بسیاری از افرادی شدند که از این وعده های غذایی مکرر استفاده می کردند و برخی از این آسیب ها منجر به بیماری های جدی و کشنده می شوند ، و ما مهمترین این اثرات و آسیب های منفی به بدن انسان و آن را ذکر می کنیم. سلامت عمومی ، به شرح زیر:

بیماری قلب و عروقی

درصد بالای چربی های موجود در این وعده ها به افزایش سطح کلسترول در خون کمک می کند ، که به نوبه خود یکی از مهمترین علل فشار خون بالا ، تصلب شرائین ، لخته شدن و افزایش قند خون است.

چاقی

مطالعات مختلف نشان می دهد که غذاهای فست فود از دهه هفتاد قرن گذشته چهار یا پنج برابر کالری خود را افزایش داده است و این به طور طبیعی منجر به افزایش سطح چاقی در افرادی می شود که از آن استفاده می کنند و چاقی یکی از شایع ترین دلایل آن است. که منجر به بیماریهای مختلف می شود. مانند بیماریهای قلبی عروقی ، بیماریهای روانی ، ارتوپدی و بسیاری دیگر.

مشکلات گوارشی

فست فودی که درصد بالایی قند دارد ، منجر به پوسیدگی دندان می شود و همچنین باعث سوء هاضمه و زخم می شود. قبلا اعتقاد بر این بود که تنها دلایل ایجاد زخم غذاهای تند ، تنش روانی و دود است ، اما اخیراً مشخص شد که سریع غذای حاوی روغن زیاد و کمبود ویتامین ها و فیبر ، همچنین عامل زخم های مزمن و سندرم روده تحریک پذیر است.

بیماریهای کبدی

برخی مطالعات بر روی چندین نفر که روزانه از غذاهای فست فود استفاده می کردند انجام شد و مشخص شد که آنها مبتلا به بیماری های هپاتیت و سیروز هستند.

اعتیاد

مجله “New Scientist” فاش کرد که درصد چربی ها و قندها در یک وعده غذای فست فود کافی است تا تعادل بدن را در کنترل غذا خوردن مختل کند ، زیرا باعث افزایش ترشح “گالانین” در مغز می شود که باعث تحریک درخواست برای غذا بیشتر ، بدون ذکر برخی از مطالعات که ثابت شده است که برخی از این وعده های غذایی حاوی مواد شیمیایی هستند که به سختی می توان از آنها دوری کرد ، مثل اینکه فردی به مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.

پوکی استخوان

از آنجا که این غذاها تا حد زیادی فاقد ویتامین ها و مواد معدنی لازم هستند ، طبیعی است که پوکی استخوان پیدا شود و نوشیدنی های گازدار ارائه شده با این وعده ها از جذب کلسیم ، که برای استخوان ها ضروری است ، جلوگیری می کند.

سرطان

در مارس 2011 ، روزنامه اردنی الدستور مطالعه ای را که توسط پروفسور دانشگاه جاناتان شاک انجام شده بود ، منتشر کرد و در آن ارتباط بین بیماران سرطانی روده و روده با غذاهای سریع را تایید کرد ، زیرا میزان بالایی از این نوع سرطان را در افرادی مشاهده کرد. به طور معمول این غذاها را بخورید ، ناگفته نماند که برخی از موارد ، به ویژه گوشت های دودی ، که حاوی درصد بالایی از دی اکسید کربن هستند ممکن است منجر به سرطان شوند.

در زمینه استفاده از فست فود باید دقت های لازم صورت گیرد.

اقدامات لازم برای توقف خوردن فست فود

برای بدست آوردن اندامی سالم و متعادل ، مراحلی برای دوری از این وعده ها وجود دارد و این مراحل شامل موارد زیر است:

اراده

فردی که قصد دوری از این غذاها را دارد باید دارای اراده قوی باشد و کاملاً متقاعد شده باشد که این وعده های غذایی برای سلامتی مضر است و افرادی که قبلاً زندگی می کردند از ما سالم تر هستند ، زیرا در زمان آنها فست فود وجود نداشت.

آب آشامیدنی

شناخته شده است که آب یکی از بهترین چیزها برای کمک به کاهش وزن است و همچنین به کاهش اشتها در آب بیش از حد مورد نیاز کمک می کند ، بدن باید سهم مورد نیاز خود را از آب لازم برای دستگاه گوارش و سلول های بدن دریافت کند. به

جایگزینی

ما می توانیم هر نوع فست فود را با انواع دیگر جایگزین کنیم ، اما مفید و مفید است ، به عنوان مثال ، ما به جای نوشابه و آب میوه های شیمیایی آب طبیعی می نوشیم ، همچنین گوشت غنی از چربی را می توان با انواع دیگر مانند ماهی ، سینه مرغ بدون پوست ، و حتی گوشت معمولی ، اما به شرطی که به روش مناسب تهیه شود. سالم.

ما همچنین می توانیم غذاهای سرخ شده را با غذاهای آب پز و کبابی به درستی جایگزین کنیم و شیرینی هایی که خریداری می کنیم و حاوی مواد مضر برای سلامتی ما هستند می توان آنها را با شیرینی هایی که در خانه بدون مواد نگهدارنده و مواد شیمیایی تهیه می کنیم جایگزین کرد.

مراحل بعدی

آگاهی از خطرات: والدین باید کودکان و نوجوانان را آموزش دهند و در مورد خطرات این وعده های غذایی که می تواند به سلامت آنها آسیب برساند ، هشدار دهند.
ورزش: ورزش به ترشح اندورفین کمک می کند ، که به نوبه خود میل به شیرینی و این وعده ها را کاهش می دهد.
قبل از خروج از خانه وعده غذایی را بخورید: در بیشتر موارد ، برخی افراد این وعده های غذایی سریع را می خورند زیرا وعده های عادی خود را در خانه نمی خورند ، زیرا غذای تهیه شده در خانه برای بدن مفید است. زیرا حاوی ویتامین ها و مواد معدنی لازم است.

یکی از بهترین سایت ها در زمینه ارائه بهترین غذاها سایت غذاچی می باشد، این سایت بهترین ها را در زمینه رستوران به شما ارائه می دهد از سوی دیگر به شما بهترین فست فود در منطقه 22 را ارائه می دهد.